Wycieczka do Łodzi

8 listopada 2016r. 53 dzieci z klas I – IV wraz z wychowawczyniami uczestniczyło w wycieczce szkolnej. W godzinach dopołudniowych uczniowie, pod kierunkiem przewodnika, zwiedzili fabrykę bombek w Piotrkowie Trybunalskim. Poznali technologię produkcji tych popularnych ozdób świątecznych. W trakcie warsztatów mogli sprawdzić swoje plastyczne talenty, samodzielnie ozdabiając bombki, które jeszcze w tym roku zawieszą na swoich choinkach.

Następnym etapem wycieczki była Łódź, gdzie podczas pobytu w planetarium dzieci zgłębiały tajniki wszechświata. Po pobycie ”w chmurach”, nastał czas na bardziej przyziemne atrakcje – zwiedzanie wystawy klocków lego, na której podziwialiśmy wspaniałe budowle, konstrukcje i rzeźby z klocków. Największym zainteresowaniem cieszył się kilkunastometrowej długości model Titanica oraz kilkumetrowe sylwetki koszykarza – Marcina Gortata i piłkarza - Roberta Lewandowskiego. Na sali zabaw, gdzie znajdowały się boksy z klockami uczestnicy wycieczki mogli sprawdzić swoje umiejętności konstruktorskie i samodzielnie tworzyć, mniejsze lub większe budowle i obrazy z klocków lego. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że była to udana i pełna atrakcji wycieczka.

tekst: Aneta Palkowska