W Łodzi z polarnym misiem w poszukiwaniu mikołajów

6 grudnia uczniowie klasy V i VI z okazji mikołajek pojechali do Łodzi. Pogram wycieczki był bardzo napięty, aby zrealizować wszystkie punkty planu, uczestnikom towarzyszył nieustanny pośpiech. Łódzka przygoda zaczęła się od kręgielni. Podzieleni na pięcioosobowe zespoły zajęliśmy 6 torów. Zabawa w kręgle spodobała się wszystkim, ale niektórzy wykazali się wrodzonym talentem. Mistrzów poszczególnych torów możecie podziwiać na zdjęciu nr 3.

Następnie w kinie obejrzeliśmy film pt. ,,Za niebieskimi drzwiami”. Jest to piękna i wzruszająca historia chłopca, który przeżywa w swoim życiu dramatyczne chwile. Łukasz wyruszył z mamą na wakacje. W wyniku tragicznego wypadku chłopiec trafia do szpitala. Kiedy odzyskuje przytomność dowiaduje się, że mama, jest w śpiączce. Warto zaznaczyć, że dochód z filmu wspiera fundację Ewy Błaszczyk ,,A kogo?” Następnie w Experymentarium odkrywaliśmy tajemnice wszechświata, a zakończyliśmy międzygalaktyczną walką na Arenie Laser Games. Przed powrotem do domu spotkaliśmy polarnego niedźwiadka, który zrobił sobie z nami pamiątkowe zdjęcie. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.