Walentynki 2017

Walentynki to okazja do okazywania sobie uczuć. To dzień, w którym obdarowujemy się prezencikiem, kartką, czy liścikiem. We wtorek 14 lutego 2017 roku obchodziliśmy w naszej szkole ,,Walentynki". Grupa 0 ,,b’’ wraz z wychowawczynią tego dnia ubrała się na czerwono i tym samym zapoczątkowała ten dzień we wspaniałe i miłe wrażenia. Z tej okazji udekorowaliśmy również salę i gazetkę czerwonymi serduszkami oraz walentynkami.

Po śniadanku przedszkolaki zapoznały się z tradycją tego święta oraz patronem dnia zakochanych. Dzieci w tym dniu wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, a także bawiły się m.in. w ,,Mam chusteczkę haftowaną’’. Zabawy zakończyliśmy słodkim lizakiem w kształcie serduszka.

To był naprawdę ,,dzień zakochanych’’, a dzieci wychodząc ze szkoły zabierały wykonane własnoręcznie walentynki dla najbardziej ukochanych osób w rodzinie.

Ponadto z okazji święta zakochanych w naszej szkole została uruchomiona poczta walentynkowa. Uczniowie chętnie wysyłali samodzielnie wykonane kartki do swoich sympatii. W tym dniu, wszyscy mogli wyrazić swoje uczucia  przez ubiór czerwonego koloru, koloru miłości.