22 maja - Dzień Praw Zwierząt

22 maja obchodzony jest Dzień Praw Zwierząt z tej okazji nasza szkoła zorganizowała zbiórkę, której celem była pomoc dla schroniska dla psów w Różannie koło Opoczna. W poniedziałek w imieniu całej szkoły szósta klasa przekazała zebrane dary, były to karmy i koce. Ponadto zebrano ok 140 zł, za które również zakupiono karmę.

Psy przywitały szóstoklasistów przyjaźnie i bardzo głośno. Wszystkich mocno poruszył los tych zwierząt. Obecnie przebywa tam około 70 zwierzaków. Pracownicy zwracali uwagę, że najgorszy okres dopiero przed nimi, ponieważ latem ludzie często pozbywają się czworonogów, gdyż przeszkadzają im w realizacji wakacyjnych planów. Niestety, porzucone zwierzaki trafiają wówczas do schroniska, które w okresie letnim przeżywa prawdziwe oblężenie.

Dziękujemy p. Honoracie Dębowskiej i p. Stanisławowi Gwaderze za pomoc w dotarciu do schroniska.